Ödüller & Başarılar

100'ün üzerinde patentiyle Türkiye’de en çok teknoloji üreten iki firmadan biri olup, Türk Patent Enstitüsü tarafından ödüllendirilmiştir.
 
Teknoloji araştırma ve geliştirme faaliyetleri sonucu Dizayn Grup, 2001 yılında 1600 mm çaptaki boruyu PN 12,5 basınçta üreterek, imkânsız denileni başarmış, kendi rekorunu arka arkaya üç kere kırarak bir dünya rekoruna imza atmıştır. Bu rekor, Türkiye’nin endüstriyel bir ürünle kırdığı ilk dünya rekoru olma özelliğini taşımaktadır. Bugün tüm dünyada, bu rekorun 1. kademesine bile ulaşılamamıştır.
 
Üretmiş olduğu özel ürünlere ait özel projeler geliştiren Dizayn Grup, patenti kendisine ait teknolojik çözümler ile ulusal ve uluslararası birçok dev projeyi hayata geçirmiştir. Suya susamış Sudan halkını suya kavuşturan, Nil Nehri Geçiş Projesi bunun en güzel örneklerden biridir. Proje, UNESCO tarafından da büyük hayranlıkla karşılanarak 2003 yılında Fransa’da düzenlenen Su Sempozyumu’nda Dizayn Grup, büyük ödülün sahibi olmuştur.
 
Dizayn Grup, kuruluşundan bu yana geliştirmiş olduğu projeler, ürünler, sahip olduğu patentler, kalite belgeleri ve diğer tüm çalışmaları ile Dünya Genç Girişimci İşadamı Yarışması Türkiye Finalinde hem Evrensel Katkı hem de Birincilik Ödüllerinin sahibi olarak Dünya Finali'ne katılmaya hak kazanmıştır. Uluslararası bir organizasyon olan ve Almanya, İngiltere, Hollanda gibi 12 ülkenin katılımıyla Filipinler'de gerçekleşen Dünya Finali'nde  Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları ülkemizi başarıyla temsil etmiş ve  Dünya Genç Girişimci İşadamı Yarışması  Büyük Ödülü'nün sahibi olmuştur. JCR Eurasia Rating tarafından ‘AA’ notuna layık görülen Dizayn Grup, ‘uluslararası düzeyde çok yüksek düzeyde yatırım yapılabilir’ bir şirket olmanın ilk adımını atmıştır. 2009 yılında İSO'nın düzenlediği İnovasyon ödülleri yarışmasında, Dizayn Grup her bir kategoride en yüksek puanı alarak Büyük Ödüle layık bulunmuştur. 2009 yılı TAÇED Geleneksel Hizmet Ödülleri Yarışması'nda "Yılın Şirketi" ödülü Dizayn Grup'a verilmiştir..