Kurucu

Kurucu

İBRAHİM MİRMAHMUTOĞULLARI 

Dizayn Grup’un kurucusudur ve  Mir Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı ile birlikte UTB Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapmaktadır.
MİRMAHMUTOĞULLARI, ülkesinin kalkınması ve teknolojik gelişmelere önem verdiğinden, bu konu ile ilgili pek çok proje ve çalışma gerçekleştirdi.
MİRMAHMUTOĞULLARI, ülkenin en büyük sorunu olarak gördüğü dışarıya transfer edilen  ya da içeride bir şekilde demoralize olan beyin göçünü engellemek için “Beyin Göçüne karşı Beyin Gücü” kampanyasını başlattı. Gitmesini istemediği beyin takımının projelerinin bir kısmını endüstriye dönüşme sürecine kadar destekledi. Bununla beraber yaklaşık 25’e varan farklı üniversitelerden akademik danışmanı ile birlikte, her yıl 8 ile 10 tane doktora tezini destekleyip, saygın dergilerde yayınlanmasını sağlayarak Dizayn Grup’un küçük bir üniversite gibi çalışmasını sağladı.

 

- 2002 yılı GESİAD, “Yılın İşadamı’’ ödülü

- 2002 yılı Sakarya Üniversitesi, “Yılın Girişimcisi” ödülü

- 2002 yılı Dünya Gazetesi, “Yılın İşadamı” ödülü

- 2002 yılı WYBA Filipinler, “Dünyanın En Başarılı Genç İşadamı’’ ödülü

- 2002 yılı WYBA Türkiye, “Genç Girişimci’’ ödülü ve ‘’Evrensel Katkı’’ ödülü, Dünya Genç İş Adamları Yarışması Türkiye Finali

- 2003 yılı İGİV, “Yılın Markası’’ ödülü

- 2003 yılı GAGİAD, “Özel GİAD’’ ödülü

- 2003 yılı UNESCO, “Cannes Uluslararası Water and Water Management’’ ödülü

- 2009 yılı İSO İNOVASYON, "Büyük Ödülü"

- 2009 yılı TAÇED Geleneksel Hizmet Ödülleri, "Yılın Şirketi" ödülü

- 2012 yılı Etika – EDMER, ‘’Türkiye Etik’’ ödülü

- 2013 yılı ISO, ‘’ İnovasyon’’ ödülü (Bilgi Kategorisi)

- 2015 yılı TİM, ‘’İnovalig 1.'lik’’ ödülü

İbrahim MİRMAHMUTOĞULLARI, 17 Mayıs 1964 yılında Sivas’ta doğdu. İlköğretim ve Orta öğretimini Sivas’ta bitiren MİRMAHMUTOĞULLARI, 1986 yılında Yıldız Teknik  Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1987 yılında proje firması olarak kurduğu Dizayn Grup, şimdi 100'ün üzerinde patentiyle 80’i aşkın ülkeye ihracat yapıyor.