İnovasyonun Öncüsü Dizayn Grup...

İnovasyonun Öncüsü Dizayn Grup...


Dünyaca ünlü Ar-Ge'si ile bir ödüle daha layık görülen Dizayn Grup, inovasyonla büyümeye devam ediyor!

 

Dizayn Grup, geliştirdiği sayısız yeni teknolojinin altında imzası bulunan grup şirketi Mir Ar-Ge ile İnovasyon ödülüne layık görüldü. Dizayn Grup, kendi markası ile tüketicilerle buluşturulan dünya çapında benzersiz teknoloji ve sistemler sayesinde, katılan 488 firmanın arasından sıyrılarak İnovalig’de İnovasyon 1.'lik ödülü ile onurlandırıldı.

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin İnovasyon Haftası kapsamında düzenlediği İnovalig ödülleri, Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımı ile sahiplerini buldu. İnovasyon Kaynakları kategorisinde 1.'lik ödülü Dizayn Grup'a ait patentli teknolojilerin geliştiricisi grup firması Mir Ar-Ge'ye verildi.

Dizayn Grup, 1987'den bu yana Türkiye'de ve dünyada tüm müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak, ürün ve uygulamalarda klasik sistemlerle karşılaşılan sorunları ortadan kaldırmak adına teknolojiler geliştiriyor. Bir Ar-Ge firması olarak kurulan Dizayn Grup, boru sektöründe sunduğu ürün ve sistemlerde kalite çıtasını sektörün çok üstünde konumlandırıyor. Ürettiği ürün ve sistemlere ait dünya çapında geçerli kalite belgelerine ek olarak Dizayn Grup, 100'ün üzerinde endüstriye dönüşmüş patentin de sahibi… Türkiye'de endüstriye dönüşmüş patent konusunda önde gelen firmalar arasında yer alan Dizayn Grup, “triadik”, yani üçlü patent almış olan dünyadaki sayılı firmaların arasına girmeyi de başarmış durumda.

 

Daha önce ISO İnovasyon ödülünü de 2 kez kazanan Dizayn Grup, ürün ve hizmetlerine kattığı artı değeri her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. Kendi teknolojisi ile üretip Türkiye'ye kazandırdığı korige boru, PEX yerden ısıtma borusu, doğal gaz borusu, PE 100 temiz su borusu, sarmal borular, ortadan folyolu boru gibi ürünleri ile plastik boru sektörünün önünü açan Dizayn Grup, sektörünün çok ötesinde başarılara da imza attı. Kıbrıs Barış Suyu projesini mümkün kılan, Sudan'daki susuzluk sorununu Nil Nehri geçişi ile benzersiz bir inovasyonla çözen Dizayn Grup, aldığı ödüllerin kat kat fazlasını dünyanın hizmetine sunmaya devam ediyor.

 

2005 yılında geliştirdiği ortadan folyolu Oksi Plus Boru ile ısıtma sistemlerinde çığır açan Dizayn Grup, bugün 8.000 mm çapında sarmal su ve kanalizasyon borusu ve 200 bar basınca dayanabilen RTP boruyu üretebilme kabiliyetine sahip. Türkiye'de bu teknolojik gelişmişliğe ulaşabilen sektör içi ya da dışında firma bulmanın çok zor olmasının yanında, Dizayn Grup teknolojisi dünya genelinde de sayılı firmanın gerçekleştirebileceği, hatta bazıları sadece Dizayn Grup teknolojisi ile mümkün ürün ve hizmetleri gerçeğe dönüştürüyor. 10,1 mm'den 8.000 mm'ye kadar plastik boru üretime teknolojisine sahip olan Dizayn Grup; müşterileri için, Türkiye için, Dünya için, tüm insanlık için en iyisini sunmanın gayreti ile üretmeye devam ediyor.

 

2011 yılına kadar Dizayn Grup bünyesinde bir bölüm olarak hizmet veren Ar-Ge şirketi Mir Ar-Ge, 2011 yılında şirketleşerek Dizayn Grup dışındaki grup şirketlerine ve diğer tüm firmalara da hizmet vermeye başladı. Dizayn Grup ile birlikte yola çıktığı günden beri sayısız teknolojinin geliştiricisi konumundaki Mir Ar-Ge, başta Dizayn Grup ve grup şirketlerine ait diğer birçok marka ile benzersiz teknolojileri tüm dünya ile buluşturmaya devam ediyor.

 

Dizayn Grup İlkleri:

Dizayn Grup, sahip olduğu 100'e yakın endüstriye dönüşmüş patente ek olarak Türkiye'ye ilkleri getiren, Türkiye ve dünyada ilkleri başaran markadır. Aşağıdaki ürünleri Türkiye'de ilk kez üreten firma Dizayn Grup'tur. Ayrıca, 1.600 mm çapta boruyu Ekim 2001'de PN 12,5 basınç dayanımında üreterek bir dünya rekoru kırmıştır.

 

Korige boru

Sarmal boru

PEX boru

Kılıflı (Pipe-in-Pipe) PEX boru

Ortadan folyolu boru

PE 80 doğal gaz borusu

PE 100 temiz su borusu